Close me

0 266 715 47 57

Haberler / Ulaşım A.Ş. Köylere Talip

Ulaşım A.Ş. Köylere Talip

Bandırma'da şehir içi ulaşım hizmetlerini yürüten Ulaşım Hizmetleri A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican, Balıkesir ilinin büyükşehir kapsamına alınmasının ardından ilçeye mahalle olarak bağlanan köylerden kendilerine toplu taşıma talepleri geldiğini söyledi.

Bandırma ilçesinde 97 araç ile hizmet verdiklerini belirten Bican, ilçeye bağlanan iki belde ve köylerle ilgili daha evvel taşıma taleplerini Bandırma Belediyesi'ne bir dilekçe ile ilettiklerini belirterek, "Belediyeden köylerde taşımacılık yapan arkadaşlarımızın haklarının korunarak taşıma yapmak istedik. Bu konuda mahalle olarak ilçeye bağlanan köylerden yoğun talepler geliyor. Zaten biz de bu sebeple talepte bulunduk. Özellikle öğrenci ve 65 yaş üzeri indirimden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız bizden buralara taşımacılık yapmamızı istiyorlar" dedi.

Bandırma Belediyesi'ne yaptıkları başvuruda, mevcut hatlarda alınan ücretleri talep ettiklerini söyleyen Bican, "Büyükşehir kapsamına alınmamız sonrasında bazı köylerde muhtarlıklara bağlı köy otobüslerinin devredilmesinin ardından ulaşım konusunda sıkıntılar meydana geldi ve vatandaşlarımız mağdur oldular. Biz taşıma talebinde bulunurken, hizmet veren köy otobüslerinin işlerine devam etmelerini, bizlere açılacak olan hatlarda da eskiden mevcut tarife ile taşımacılık yapmalarını talep ettik. Bu hatların bize açılması halinde, köylerden gelen vatandaşlarımız aynı kart ile şehir içi ulaşımdan da indirimli olarak yararlanabilecek. Ayrıca 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza sunulan indirimli kart hizmetinden de yararlanabilecekler" diye konuştu.

Bandırmanın Sesi

Yeniliklerden Haberdar Olun