Close me

0 266 715 47 57

Haberler / Bandırma Ulaşım’dan İftar Yemeği

Bandırma Ulaşım’dan İftar Yemeği

30.07.2013 - Bandırma Ticaret Odası restoranında gerçekleştirilen İftar yemeğine AKP Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Demirhan, Bandırma CHP İlçe örgütü başkanı Atilla Atakay, CHP eski başkanı Metin Ok, Kasaplar ve Celepler odası başkanı Göksel Karlahan, ve çok sayıda davetli katıldı. Yemek öncesi Kur’an’dan ayetler ve dualar okundu.

Bu Mübarek Ayda Maalesef Birçok Acılar Yaşanıyor

Bandırma Ulaşım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican konuşmasında yakın coğrafyamızdaki olumsuzluklara değindi.

“Maalesef yakın ve uzak coğrafyamızda yaşanan birçok üzücü olaylara da zaman içerisinde şahit oluyoruz. Örneğin Suriye ve Mısır’da Uzak Doğuda, Arakanda içimizi parçalayan dertler, zulümler yaşanıyor.Biz bugün sahip olduklarımız için elbette şükrederken bütün insanlık için umudumuz ve duamız, bu mübarek ramazan ayında, mazlumların acılarının son bulması, gönüllere kardeşlik barış ikliminin egemen olması, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi hepimizin ortak dileğidir” dedi.

Amacım Müslüman Türk Milletine Hizmet Etmek

Ardından kürsüye konuşma yapmak için gelen Balıkesir AKP Milletvekili Cemal Öztaylan Bandırma’daki ulaşım’ın özelleştirilmesi sürecine değinerek bazı açıklamalarda bulundu. Öztaylan şu sözleri dile getirdi:  

“İdareciler geleceği düşünmek zorundan Bandırma Belediyesi’nin otobüslerinin 14 tane çalışanı var. 70 tanede personeli var. Bandırma belediyesi otobüsleri o zaman 400 kişi çalışıyordu. Minibüslerin ise taşıdığı yolcu sayısı 20. 000 kişi. Bu günde 26 000 civarında. Belediye zarar ediyordu. Son bıraktığımız yıl Bandırma Belediyesinin ulaşım zararı 2 milyon lira idi. Benden önceki ve daha önceki belediye başkanları Bandırmaspor’a kıyak yapacağım düşüncesiyle ona vermiş buna vermiş. Şuanda Bandırma Belediyesindeki 97 tane hattın taşıyabileceği kapasite 500.000 kişi. Benim şoför kardeşim esnaf olsun, belediye bu yükten kurtulsun, hem de nitelikli bir iş yapılarak herkes bundan payını alsın dedik. O şekilde yola çıktık. Burada kazana hem millet hem devlet hem de belediyedir. Ben 3 dönem milletvekilliği, bir dönem belediye başkanlı, bir dönemde il genel meclis üyeliği yaptım. Yaşadığım sürece en büyük gayem Müslüman Türk milletine hizmet etmek. Bundan sonra yeni gelenlere ücretsiz danışmanlık yapacağım. “

Yeniliklerden Haberdar Olun