Close me

0 266 715 47 57

Haberler / Bandırma Ulaşımda 65 Yaş Üstü İndirimli Tarife Başladı

Bandırma Ulaşımda 65 Yaş Üstü İndirimli Tarife Başladı

2 Ocak 2013 - Yeni yıl ile birlikte Kent İçi Toplu Taşıma Araçlarından 65 Yaş ve üzeri vatandaşlarımız için uygulanacak olan % 40’lık indirimli tarife uygulaması başladı.

Bandırma Belediye Meclisinin 6 Kasım 2012 tarihli toplantısında alınan 2012/178 sayılı karar gereği 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız bundan böyle kent içi ulaşımından % 40 indirimli olarak faydalanabilecekler.

Bu uygulamadan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız 1 adet Fotoğraf, 1 adet TC kimlik fotokopisi, 1 adet İkametgah ve Belediyemiz tarafından hazırlanan dilekçeyi doldurarak Bandırma Belediyesi Halk Masasına başvuru yapabilirler.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Belediye Başkanı Sedat Pekel, ekonomik olarak sıkıntıların yaşandığı bir dönemde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız için başlatılan bu uygulamadan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Başkan Pekel açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“2013 yılının ocak ayının 2.gününde sevgili Bandırmalılara özellikle 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza müjdeli bir haberi vermenin mutluluğunu yaşıyorum. Özellikle benim ilk belediye başkanlığı dönemimde saygıyı en çok hak eden yaşların başladığı, emekliliğin keyfinin doyasıya yaşanacağı yaşlar olan 65 yaş ve üzeri için ücretsiz taşıma işimiz bizim için kalkış noktası oluşturdu. Özel bir şirketin yapıyor olmasına rağmen 01.01.2013 tarihinden itibaren yine 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımıza en az % 40 olacak şekilde indirimli bilet uygulamasını başlatıyoruz. Ben inanıyorum ki bu kartı alan vatandaşlarımızın önemli bir bölümü belki bu toplu taşıma araçlarından yararlanmayacak. Ama kendisine verilen bu değeri ve özellikle taşıdığı o kimlikle farklı bir duygu içersinde olacak.

65 Yaş ve Üzeri Vatandaşlarımız bu uygulama için gerekli evraklarla birlikte Halk Masasına başvurabilirler

Geçmişimde bunu yaşadığımız için çok iyi biliyorum.

Bugünde o uygulamayı meclis kararıyla almak suretiyle başlatan bir Belediye Başkanı olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bunun için Beledimiz Halk Masasına 1 adet fotoğraf, 1 adet İkametgah, 1 adet TC Kimlik Fotokopisi ve hazırladığımız bir dilekçeyi doldurarak başvurmaları yeterli.

Otobüs değiştirerek bindikleri 2.bir otobüste ödenen % 50 oranında ödediği ücreti de ödemeyecekler.

Bu uygulama onlara sadece %40’lık bir indirim sağlamayacak. Onun dışında diğer normal vatandaşlarımızın otobüs değiştirerek bindikleri 2.bir otobüste ödenen % 50 oranında ödediği ücreti de ödemeyecekler.

Özellikle hükümetin yaptığı % 3’lük zamlarla milletin uyutulduğu bir dönemde % 40’ı aşan böylesine bir indirimle maddi ve manevi anlamda da bir değeri olduğunu görüyoruz. Tabi onun dışında çok önemli bir gün olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde kadınlarımıza olan sevgimizin ve saygımızın bir gereği bu özel günde yaş sınırlaması olmadan kent içi ulaşım ücretsiz olarak yapılacak.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

Bu konuda bizim yaptığımız ön görüşmelerde Ulaşım AŞ’nin değerli Başkanı Bülent Bican ve yönetim kurulu olmak üzere Belediye Meclis Üyelerimize de ayrıca teşekkür etmek isterim. Bandırma Belediyesi olarak halkımızın yararına olan bu ve benzeri uygulamalarımız devam edecek”

Yeniliklerden Haberdar Olun