Close me

0 266 715 47 57

Haberler / Ulaşım A.Ş.'den Basın Açıklaması

Ulaşım A.Ş.'den Basın Açıklaması

08.07.2015 tarihinde ilçemizde Ömerbey Kooperatifi ile Bandırma Ulaşım arasında yaşanan olaylar Bandırmalı hemşerilerimize ve biz toplu taşıma esnafına hiç yakışmayan ve istenmeyen bir hal almıştır.

Büyükşehir Belediyesi ile olan tüm görüşmelerimizde toplu taşımada mevcut mevzuata uygun, klimalı ve engelli uyumlu taşıtlar ile yeni bir sistem kurulmaya çalışıldığı, tüm Balıkesir genelinde Balıkesirlilerin güvenliği ve konforu için dönüşüm gerçekleştirildiği, mevcut herhangi bir güzergah değişikliği olmadığı ve güzergah değişikliği gibi hassas konuların tüm taraflar ile görüşülerek ancak UKOME kararı ile yapılabileceği bilgisi tarafımıza iletilmiş olmasına rağmen, olay günü ilgili kooperatifin güzergahları dışında bulunan bir alanda açılış yapar iken şirketimize ait otobüsler önünde tahrik edici davranış ve hareketlerde bulunulması şirketimiz üyelerinden birkaç arkadaşımızın protestolarına ve olumsuz tepkilerine neden olmuştur. Bugüne kadar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile olan tüm görüşmelerde konunun ortak paylaşım ile çözüleceği, kırsal mahallelerden gelen vatandaşların aktarma merkezi, düşük ücretli aktarma ve lokal güzergah iyileştirmeleri ile tüm tarafların da görüşü alınarak yapılacağı bizlere olduğu gibi diğer tüm taraflara da bildirilmiştir. Balıkesir merkezden başlayarak Ayvalık, Burhaniye gibi diğer ilçelerde de başarı ile devam ettiğini bildiğimiz dönüşüm ve yenileme projesi, Bandırma Ulaşım AŞ’nin de samimiyet ile desteklediği ve gereken tüm katkıyı sunmaya çalıştığı bir projedir.  Büyükşehir Belediyesi’nin pek çok ilçede Balıkesirlilerin lehine uygulamaya soktuğu iyileştirme ve düzenleme çalışmaları Bandırma İlçemizde taşımacılık yapan bazı art niyetli kişiler tarafından dedikodu ve söylenti mekanizması işletilerek üyelerimiz üzerinde yanlış algılamaya sebep olacak hale getirilmiş ve basında yer alan üzücü olay gerçekleşmiştir.

Yaşanan tatsız olaya ilişkin Bandırma Ulaşım AŞ olarak tüm Bandırmalı hemşerilerimizden özür dileriz. Sadece birkaç kişi tarafında üretilen söylenti ve yakışıksız davranışlar ile ortamın gerildiği kooperatif üyeleri ile birkaç üyemiz arasında yaşananların bölgemizde huzursuzluk yaratmaya devam etmemesi adına tarafımızca kötü bir anı olarak kapatıldığını duyurmak isteriz. Balıkesirlilerin güvenli ve konforlu bir ulaşım hizmeti alması adına bugüne kadar olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Toplu Taşıma AŞ tarafından yapılan ve yapılacak çalışmaları destekler, ihtiyaçlar doğrultusunda kentin dinamiklerine uygun olacak şekilde tüm düzenlemelere katkı sunmaya devam edeceğimizi bildiririz.

Yeniliklerden Haberdar Olun